-FİLİSTİN YÖNETİMİ, BAŞBAKAN HAMDALLAH’A YÖNELİK SALDIRIDAN HAMAS’I SORUMLU TUTTU

0

RAMALLAH (ANKA) – Filistin Yönetimi, Filistin Başbakanı Rami Hamdallah’ın Gazze Şeridi’ne girdikten sonra uğradığı saldırıyı kınarken Hamas’ı sorumlu tuttu.


Rami Hamdallah’ın seyahat ettiği araç konvoyu, bu sabah Gazze Şeridi’ne girdikten sonra saldırıya uğradı. Hamdallah, Filistin İstihbarat Başkanının da bulunduğu konvoyu hedef alan saldırıdan yara almadan kurtuldu.


Filistin medyasına göre, patlamanın sonucunda konvoyun son üç aracının zarar gördüğü bildirildi. Saldırıda 7 kişinin hafif yaralandığı da kaydedildi.


Bu arada, Filistin Başkanlığı, saldırıyı kınadığı açıklamada, “Başbakan ve İstihbarat Başkanı’nın konvoyuna karşı önceden tasarlanmış saldırı” konusunda Hamas’ı sorumlu tuttu.


“Başbakan’ın konvoyuna yönelik saldırı, Başkan Mahmut Abbas’ın bölünmeye son verme ve uzlaşma sağlama çaba ve adımlarını hedef alıyor” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Bu saldırıyı gerçekleştirenler, bölünmeden en çok yarar sağlayan İsrail’in işgaline doğrudan hizmet ediyor” denildi.


Başbakan Hamdallah ile birlikte saldırılan konvoyda bulunan Filistin İstihbarat Başkanı Macid Farac ise, “korkak saldırının ulusal birliğine zarar vermeyi amaçladığını” belirterek, “Herhangi birini suçlamak için henüz erken ancak yönetimde olanlar, sahadaki güvenlikten tam sorumludur” şeklinde konuştu.  (ANKA) (CN/GO)

Cumhuriyet Postası

Yorumlar